|
|
[14.01.09 10:19] - Det er vanskelig, som redaktøren nevner, å finne en politisk styringsstruktur alle er fornøyd med, men vi tror den vi har nå er en stor fordel for kommunen og politikerne som skal styre, sier Kristoffer Øksne i denne artikkelen. - Det er ikke til å komme vekk fra at det noen ganger vil bli murret over styringsstrukturen. Spesielt i saker hvor dissensen er stor. Senterpartiet blir også med på evaluere komiteeordningen, men vi anbefaler forsiktighet og gjennomtenkning før endringer gjøres. Det er store fordeler med dagens komiteordning, mener gruppelederen i Senterpartiet.
OM ARBEIDET I KOMITEENE
Av Kristoffer Øksne (SP)
I Varingen onsdag 7. januar stod det om komite-ordningen i Nittedal. Jeg er uenig i Arbeiderpartiets betraktninger rundt temaet. Dag Thorkildsen (Ap) nevner en spesiell sak, nemlig arbeidet med Omsorgsplanen. Alle er enige om at dette er en veldig viktig sak for kommunen og innbyggerne. Aldri før har det blitt gjort en så grundig analyse av hvordan vi jobber med omsorg i Nittedal Kommune. Omsorgsplanen er nødvendig for å skaffe oss tilstrekkelig oversikt og styring.
Hvis vi går ut i fra at Dag Thorkildsen har blitt sitert riktig, undres jeg meget over uttrykket ”å bli holdt for narr”. Det er alltid en mulighet for at nye forslag og endringer blir lagt fram når en sak kommer til politisk behandling i kommunestyret. I dette tilfellet som et tilleggsdokument til planen, utarbeidet av Fremskrittspartiet, Høyre, Pensjonistpartiet og Senterpartiet. Forslag som kommer fram i møte, må Senterpartiet tåle i saker vi brenner spesielt for, og det samme må Arbeiderpartiet. Omsorgsplanen var grovt sett ferdigarbeidet for to måneder siden. Planen ble sendt ut til samtlige partier for gjennomgang og partibehandling. Partiene kunne da komme med sine tillegg og justeringer. Rune Aslaksen (H) hadde tidlig i prosessen varslet at flertallspartiene ville komme med ytterligere poengteringer og målsetninger. Dette jobbet vi i Senterpartiet også med, og vi fant ut at det kunne legges fram som et omforent forslag.
Vi kan være så misfornøyd vi bare vil over å ikke ha flertall. Velgerne har sagt sitt, og vi får jobbe deretter for å få til mest mulig av de programmene vi gikk til valg på. Her er komiteene viktige. Komitemøtene foregår i en mye mindre formell ramme enn kommunestyremøtene. Jeg ser på komitearbeidet som et politisk verksted. Selv sitter jeg i komitè for miljø og samfunnsutvikling, og har gjort meg opp noen meninger om arbeidet der. I mange saker har flertallets representanter tatt inn forslag fra andre partier. Der det har vært uenighet, har det blitt jobbet slik med sakene at flere til slutt har kunnet slutte opp om saken. Det er slike vedtak som blir sterke.
Når det er sagt, finnes det så klart saker som det styrende flertallet ikke firer en tomme på. I de sakene er muligheten for opposisjonen til å påvirke noen avgjørelse svært liten. Men, det ville vel vært rart ellers?
Tilbake til Omsorgsplanen. Etter vårt syn har den ikke blitt noe dårligere av tilleggsdokumentet som ble vedtatt sammen med planen i siste kommunestyremøte før jul. Den ble heller mer poengtert og løsningsorientert for dem som skal bruke den i sitt daglige arbeid. Det er riktig at tillegget til planen gir føringer for hvordan og hvem som skal utøve omsorgstjenester i Nittedal. Her ligger det meste av grunnen til striden.
Som yngste, faste representant i kommunestyret denne perioden har jeg også noen meninger om komitearbeid. Å jobbe med politisk arbeid, uten noen nevneverdig erfaring fra tidligere perioder, er en utfordring i seg selv. Sakene er ofte store og komplekse, og det er vanskelig å få full oversikt. Jeg har derfor hatt veldig nytte av komiteenes åpne form. Komiteen gir oss en mer løsningsorientert arena enn kommunestyret, fordi de politiske slagene og retorikken ikke er så framtredende. Uten så mye politisk spill og retorikk er det etter min mening mye lettere å få fram det gode i hver sak og et mer omforent vedtak.
Vi undres over at Varingen skriver så negativt om komiteene. Det er ikke slik at vi bare sitter og prater sammen for å få tiden til å gå. På møtene med ”bare” 1-3 saker, er det ofte orienteringer fra administrasjonen o.a. Orienteringer er vel så viktig og lærerikt som ren saksbehandling. Ved slike orienteringer gis det mulighet for å stille direkte spørsmål og å ta grundige notater, slik at vi har ”mer kjøtt på beinet” når saken skal behandles etter orienteringen, eller i et senere møte.
Redaksjonen i Varingen har heller ikke noen utbredt praksis med å møte opp på komitemøtene. Derfor er det merkelig at avisa uttaler seg så konkret og voldsomt mot komiteordningen.
Det er vanskelig, som redaktøren nevner, å finne en politisk styringsstruktur alle er fornøyd med, men vi tror den vi har nå er en stor fordel for kommunen og politikerne som skal styre. Det er ikke til å komme vekk fra at det noen ganger vil bli murret over styringsstrukturen. Spesielt i saker hvor dissensen er stor. Senterpartiet blir også med på evaluere komiteeordningen, men vi anbefaler forsiktighet og gjennomtenkning før endringer gjøres. Det er store fordeler med dagens komiteordning.