Til forsiden
Fylkes- og lokallag


Årsmøtet 2010:

Vedtatte uttalelser

[10.03.10] 5 uttalelser ble vedtatt på Akershus Senterpartis årsmøte på Vettre i Asker 5. - 6. mars. Leder i resolusjonskomiteen var Chr. Anton Smedshaug (bildet) fra Bærum. Han er også nestleder i fylkespartiet. Disse 5 uttalelsene kan du lese nedenfor:
- Akershuslandbruket må styrkes
- Opprustning av Kongsvingerbanen, fra Lillestrøm til Årnes
- Rusomsorg
- Samhandlingsreformen – kultur og frivillighet
- Feiringklinikken må ikke nedprioriteres

Les mer

Fylkesårsmøtet:

Hedersmerke til Eggum og Mikkelsen

[10.03.10] Asbjørn Eggum fra Rælingen og Karl Mikkelsen fra Ås ble på fylkesårsmøtet til Akershus Senterparti 5. – 6. mars 2010 tildelt Senterpartiets hedersmerke for langvarig og særlig fortjenstfull innsats for Senterpartiet. Senterpartiets sentralstyre tildeler partiets høyeste hedersmerke etter tilrådning fra lokal- og fylkeslag. Prisen ble delt ut på årsmøtets festmiddag av fylkesleder Dagfinn Sundsbø.

Les mer

Årsmøtet 2010:

Fylkesleders tale til årsmøtet

[10.03.10] Dagfinn Sundsbø utfordret samferdselsministeren i sin tale ved åpningen av Akershus Senterpartis årsmøte på Vettre i helgen. - Vi i Akershus Senterparti er veldig tilfreds med at nytt dobbeltspor mellom Skøyen og Asker nå snart er ferdig. Vi er også lykkelig for at Liv Signe fikk med dobbeltsporet Oslo S- Ski i Nasjonal Transportplan. Men kjære Magnhild: Må det gå 8 år til før nye linjer til Ski er ferdig? Er det ikke mulig å ta noen grep som korter ned både på planleggingsfasen og byggefasen? Jeg vet det er komplisert, men 8 år til å vente? spurte Sundsbø.

Les mer

Valgkomiteens innstilling

[02.03.10] Her er valgkomiteens innstilling til nytt fylkesstyre m.m. i Akershus Senterparti.

Les mer

Årsmelding 2009

[02.03.10] Her er Akershus Senterparti sin årsmelding for 2009.

Les mer