Til forsiden
Du er her: Sp der du bor  / Hedmark 


Merkevaren Villmarksriket.

[30.08.11 10:19] Regional plan for reiselivet i Hedmark skal snart opp til vurdering, og i den forbindelse pågår det en debatt om reiselivet i Hedmark fortsatt skal markedsføres under samme merkevaren ”Villmarksriket” .


 

Merkevaren Villmarksriket?

Regional plan for reiselivet i Hedmark skal snart opp til vurdering, og i den forbindelse pågår det en debatt om reiselivet i Hedmark fortsatt skal markedsføres under samme merkevaren ”Villmarksriket” . Et alternativ kunne være å supplere ”Villmarksriket” med noe slik at det ble mer dekkende for hele fylket. Men å finne en slik felles merkevare som appellerer til alle regioner er ikke enkelt.

 I likhet med mange andre mener jeg at deler av reiselivet i Hedmark, for eksempel Hamarregionen, må kunne markedsføres med en mer beskrivende merkevare for sin egen region, eventuelt i samarbeid med andre tilstøtende regioner i Mjøsregionen. Hedmark er et stort og mangfoldig fylke, og alt må ikke under samme parole.

Mari Gjestvang(Sp), gruppeleder Hedmark fylkesting,

og listekandidat ved kommune- og fylkestingsvalget.

Tips en venn

Skriv ut Skriv ut