Til forsiden
Du er her: Sp der du bor  / Oslo 

Erik Lahnstein og Margaret Eide Hillestad maler Oslo grønn
Erik Lahnstein og Margaret Eide Hillestad maler Oslo grønn
Senterpartiet vil male sykkelfelt grønne:

Vil male Oslo grønt!

[06.07.11 13:25] Oslo Senterparti går til valg på å merke opp sykkelfelt med grønn farge for å markere tydeligere for syklister, bilister og fotgjengere hva som er sykkelfelt.


- De neste årene skal mange kilometer med sykkelfelt bygges ut i Norge og i Oslo, sier Sps bystyrekandidater Margaret Eide Hillestad og Erik Lahnstein, men vi har ukultur og usikkerhet både blant syklister, bilister og fotgjengere som vi må gjøre noe med. Vi vil derfor tydeliggjøre hva som er sykkelfelt i veibanen for alle trafikanter.

- Ved å male sykkelfeltene grønne mener vi at vi gir et tydelig signal om at vi har tenkt å satse på syklistene, sier leder i Oslo Senterparti Lars Gjemble. – Skal vi løse samferdselsutfordringene i byene er vi nødt til å satse mer på sykkel, som er et godt alternativ både i forhold til miljøet og folkehelsa. I dag går det ofte på helsa løs å sykle pga uklarhet rundt hva som er sykkelfelt, vei og fortau. Det er vanskelig å ta seg fram som syklist spesielt i Oslo sentrum, derfor vil vi male sykkelfeltene grønne, avslutter Gjemble.

Leder i Oslo Senterparti Lars Gjemble maler sykkelfeltet grønt.

Tips en venn

Skriv ut Skriv ut