Til forsiden


Pål-Krister Langlid:

Enda mer for Steinkjer

[08.09.11 10:17] Befolkningen i Steinkjer skal nå velge sine tillitsvalgte for fire nye år. Valget er etter min mening enkelt. Senterpartiet med Bjørn Arild Gram i spissen, har gjennom de fire siste åra vist et ekte engasjement for Steinkjer.


Enda mer for Steinkjer

Befolkningen i Steinkjer skal nå velge sine tillitsvalgte for fire nye år. Valget er etter min mening enkelt. Senterpartiet med Bjørn Arild Gram i spissen, har gjennom de fire siste åra vist et ekte engasjement for Steinkjer. Senterpartiets slagord ”Ta hele Steinkjer i bruk” er omsatt i praktisk politikk og konkrete vedtak. Dette har gitt mange ny tro på framtida og lokaldemokratiet. Steinkjer har blitt en mer attraktiv kommune å bo og leve i.

Senterpartiet har ført en ansvarlig, men samtidig mulighetsorientert politikk. Omfattende utbygging av kommunalt vatn, opprustning av kommunale veger, viktig tilrettelegging for utbygging av fiberbredbånd, og framtidsretta skoleutbygging i Beitstad, Fagerheim og Kvam er eksempler på viktig infrastruktursatsinger som er gjennomført i denne valgperioden.

Jeg vil spesielt peke på et eksempel fra mitt nærmiljø. I forbindelse med skoleutbygging i Kvam har frivilligheten i bygda arbeidet målrettet for å få realisert en flerbrukshall, som kan legge til rette for økt fysisk aktivitet for flere aldersgrupper i mange tiår framover. Jeg er imponert over måten vi har blitt møtt av ordfører Gram og Senterpartiet i denne prosessen. Vi har hele tida følt at det har vært politisk vilje til å realisere flerbrukshallen, og forslagene våre er tatt på alvor. Nå skal det sies at vedtakene i kommunen har vært enstemmige, så også de andre partiene har bidratt. Men likevel har Senterpartiets engasjement og ønske om å se mulighetene vært avgjørende for at vi har kunnet tro på at dette var mulig å realisere. Når nå hallen blir bygd, er det ei vitamininnsprøyting for folk som bor i området, og utløser positiv energi på ulike måter i lokalsamfunnet.

Og det er nettopp dette som er så viktig for at vi sammen skal kunne gjøre Steinkjer til en enda bedre kommune å leve i. Samarbeidet mellom kommune og frivilligheten må utvikles videre i åra framover. Senterpartiets klare satsing på frivilligheten, og avsetning av ”frivillighetsmillionen” er et meget viktig bidrag i så måte.

Jeg har ikke vært partipolitisk aktiv tidligere, men er samfunnsengasjert og har tro på at vi må skape framtida vår sammen. Politisk vilje til å stimulere enkeltpersoner og lokalsamfunns engasjement for alt fra idrett til kultur og næring er derfor meget viktig. For å realisere utviklingspotensialet i Steinkjer kommune, tror jeg mange er enige med meg i at Bjørn Arild Gram og Senterpartiet er det rette valg. Godt valg!

Pål-Krister Vesterdal Langlid

Kandidat nr. 25 på Senterpartiets liste i Steinkjer.

Tips en venn

Skriv ut Skriv ut