Meny
Bli medlem

Jenny Følling på topp

Sist endret: 27.09.2020 #Sogn og Fjordane
Under nominasjonsmøte på Leikanger blei Jenny Følling og Sigurd Reksnes nominert på toppen.

Senterpartiet i Sogn og Fjordane har hatt nominasjonsmøte på Statens Hus på Leikanger fredag 14. november 2014. Nedst kan du sjå fullstendig liste over kandidatane.

På 6. plass fekk Anders Ryssdal (Gloppen) 45 røyster – Per Kjøllesdal (Stryn) fekk 22 røyster.

På 8. plass fekk Ole Johnny Stubbhaug (Førde) 45 røyster, Kjetil Felde (Fjaler) fekk 12 røyster, Gunn Sande (Selje) fekk 3 røyster, Erlend Herstad (Senterungdomen / Naustdal) fekk 5 røyster og Helga Irene Ellingsen (Gulen) fekk 2 røyster.

Plassane 1 – 5, 7 og 9 – 45 vart samrøystes nominert.

Nominasjonsmøte vedtok slik fylkestingsliste for Senterpartiet i Sogn og Fjordane – valet 2015:

  1. Jenny Følling – Gaular

  2. Sigurd Reksnes – Eid

  3. Aleksander Øren Heen – Senterungdomen / Årdal

  4. Karen Marie Hjelmester – Sogndal

  5. Gunn Åmdal Mongstad – Solund

  6. Anders Ryssdal – Gloppen

  7. Arnstein Menes – Balestrand

  8. Ole Johnny Stubbhaug – Førde

  9. Gunn Sande – Selje

  10. Erlend Haugen Herstad – Senterungdomen / Naustdal

  11. Per Kjøllesdal – Stryn

  12. Gro Starheimsæter – Senterungdomen / Lærdal

  13. Kjetil Felde – Fjaler

  14. Målfrid Steindal – Flora

  15. Marit Aakre Tennø – Luster

  16. Oddmund Klakegg – Jølster

  17. Bjørn Sølsnes – Senterungdomen / Leikanger

  18. Karoline A. Bjerkeset – Gloppen

  19. Hallvard S. Oppedal – Gulen

  20. Geir Helge Østerbø – Høyanger

  21. Kjell Kristian Carlsen – Askvoll

  22. Anne-Britt Øen Nygård – Hornindal

  23. Marianne Bøthun – Vik

  24. Nils Myklebust – Vågsøy

  25. Britt Domben Mulelid – Bremanger

  26. Ingrid Steine Bortne – Aurland

  27. Kari Hilde Ulvik – Hyllestad

  28. Nikolai Åshamar – Senterungdomen / Eid

  29. Mari Andrea Ness – Gaular

  30. Ida Fretland – Fjaler

  31. Ruben Skrede – Senterungdomen / Jølster

  32. Eldar Engelund – Hornindal

  33. Askild Rødland – Høyanger

  34. Reidun Kristiansen – Førde

  35. Laura Kvamme – Sogndal

  36. Astrid Drageset Raftevold – Stryn

  37. Jan Geir Solheim – Lærdal

  38. Ole Simen Nesdal – Leikanger

  39. Hanne Marie Utvær – Selje

  40. Hilde Horpen – Senterungdomen / Årdal

  41. Viggo Leikanger – Naustdal

  42. Anders Vikøren – Vik

  43. Daniel Fedøy – Askvoll

  44. Bodil Strømmen Edvardsen – Bremanger

  45. Ivar Kvalen – Luster