Meny
Bli medlem

Jenny Følling, Sigurd Reksnes og Aleksander Øren Heen toppar framlegg til Sp-liste

Sist endret: 27.09.2020 #Sogn og Fjordane
Senterpartiet si nominasjonsnemnd har lagt fram si innstilling til fylkestingsvalet. Fylkesvaraordførar Jenny Følling (Gaular) toppar lista. På plassane bak kjem Sigurd Reksnes (Eid) og ungdomskandidat Aleksander Øren Heen (Årdal).

 

«Vi har prøvd å sette opp ei liste som alle delar av fylket oppfattar som ei sterk og samlande liste, det meiner vi at vi har lukkast i» seier leiar av nemnda Erling Sande.  «Vi har ynske å kombinere fornying med erfaring i det som blir ein krevjande periode i fylkespolitikken.  Jenny Følling er mellom dei dyktigaste og mest aktive politikarane i fylket vårt i dag.  Sigurd Reksnes har god erfaring frå lokalpolitikk, men er eit nytt og friskt blad i fylkespolitikken.  Ungdomskandidat Aleksander Øren Heen er den fremste unge politikaren i fylket vårt no, og vi trur dette blir ein sterk trio for valkampen neste år» seier Sande.

Fylkesleiar Karen Marie Hjelmeseter (Sogndal) og Gunn Åmdal Mongstad (Solund) er dei neste på lista

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nominasjonsnemnda rår nominasjonsmøte til å vedta slik fylkestingsliste for Senterpartiet i Sogn og Fjordane ved valet 2015:

  1. Jenny Følling – Gaular

  2. Sigurd Reksnes – Eid

  3. Aleksander Øren Heen – Senterungdomen / Årdal

  4. Karen Marie Hjelmeseter – Sogndal

  5. Gunn Åmdal Mongstad – Solund

  6. Anders Ryssdal – Gloppen

  7. Arnstein Menes – Balestrand

  8. Ole Johnny Stubbhaug – Førde

  9. Gunn Sande – Selje

  10. Erlend Haugen Herstad – Senterungdomen / Naustdal

  11. Per Kjøllesdal – Stryn

  12. Gro Starheimsæter – Senterungdomen / Lærdal

  13. Kjetil Felde – Fjaler

  14. Målfrid Steindal – Flora

  15. Marit Aakre Tennø – Luster

  16. Oddmund Klakegg – Jølster

  17. Bjørn Sølsnes – Senterungdomen / Leikanger

  18. Karoline A. Bjerkeset – Gloppen

  19. Hallvard S. Oppedal – Gulen

  20. Geir Helge Østerbø – Høyanger

  21. Kjell Kristian Carlsen – Askvoll

  22. Anne-Britt Øen Nygård – Hornindal

  23. Marianne Bøthun – Vik

  24. Nils Myklebust – Vågsøy

  25. Britt Domben Mulelid – Bremanger

  26. Ingrid Steine Bortne – Aurland

  27. Kari Hilde Ulvik – Hyllestad

  28. Nikolai Åshamar – Senterungdomen / Eid

  29. Mari Andrea Ness – Gaular

  30. Ida Fretland – Fjaler

  31. Ruben Skrede – Senterungdomen / Jølster

  32. Eldar Engelund – Hornindal

  33. Askild Rødland – Høyanger

  34. Reidun Kristiansen – Førde

  35. Laura Kvamme – Sogndal

  36. Astrid Drageset Raftevold – Stryn

  37. Jan Geir Solheim – Lærdal

  38. Ole Simen Nesdal – Leikanger

  39. Hanne Marie Utvær – Selje

  40. Hilde Horpen – Senterungdomen / Årdal

  41. Viggo Leikanger – Naustdal

  42. Anders Vikøren – Vik

  43. Daniel Fedøy – Askvoll

  44. Bodil Strømmen Edvardsen – Bremanger

  45. Ivar Kvalen – Luster