Meny
Bli medlem

Morten Vollset innstilt på topp i Akershus

Sist endret: 27.09.2020 #Akershus
Nominasjonskomiteen i Akershus Senterparti innstiller enstemmig på Morten Vollset (27) på 1. plass på lista til fylkestingetsvalget 2015. Morten Vollset er bosatt i Ås og Sps gruppeleder i fylkestinget, der han også sitter i fylkesutvalget. På 2. plass foreslås Eline Oserud (25), bosatt i Nannestad.

Litt mer om de fem første på listeforslaget:

Morten Vollset er 27 år og bosatt i Ås.  Han er Senterpartiets gruppeleder i fylkestinget og sitter også i fylkesutvalget.  Morten er  fylkesleder i Akershus Senterparti.

Eline Oserud  er 25 år og bosatt i Nannestad.  Hun er for tiden student og er medlem av kommunestyret i Nannestad. 

Ole Asbjørn Ness er 40 år og bosatt i Bærum.  Han er journalist og forfatter.  Ole Asbjørn er styremedlem i Bærum Senterparti og medlem av fylkesprogramkomiteen i Akershus Senterparti.

Hege Andresen er 41 år og bosatt i Sørum.  Hun er sykepleier.  Hege er kommunestyremedlem, lokallagsleder og medlem av fylkesstyret i Akershus Senterparti.

Hans Fredrik Aaby er 22 år og bosatt i Asker.  Hans Fredrik avtjener nå førstegangstjeneste i militæret og er politisk nestleder i Akershus Senterungdom.

Nominasjonskomiteens innstilling:

Enstemmig forslag til  liste til fylkestingsvalget 2015 for Akershus Senterparti:
1. Morten Vollset, Ås
2. Eline Oserud, Nannestad
3. Ole Asbjørn Ness, Bærum
4. Hege Andresen, Sørum
5. Hans Fredrik Aaby, Asker
6. Marianne Røed, Ås
7. Ole Kristian Kaurstad, Nes
8. Anne Guro Syversen, Aurskog-Høland
9. Hans Kristian Raanaas, Frogn
10. Unni Degrum, Enebakk
11. Odd-Einar Hjortnæs, Asker
12. Ann-Kristin Fiskerud, Skedsmo
13. Thor Christian Grosås, Fet
14. Martha Tærud, Nannestad
15. Lars Egil Berg, Ullensaker
16. Mina Mjærum Johansen, Ski
17. Anders Klaseie, Eidsvoll
18. Liv Monica Bargem Stubholt, Lørenskog
19. Kjell Dehli, Enebakk
20. Ida Eliseussen Throndsen, Nittedal
21. Paul Johan Moltzau, Hurdal
22. Ellen Klynderud, Frogn
23. Ole Morten Geving, Vestby
24. Anne Kogstad, Gjerdrum
25. Irene Charlotte Wahlstrøm, Oppegård
26. Erlend Grimstad, Skedsmo
27. Janne Sukka, Sørum
28. Christian Anton Smedshaug, Bærum
29. Eirin Holm Løvstad, Nesodden
30. Guri Størvold, Asker
31. Hans Otto Tomter, Rælingen
32. Karin Gulbrandsen, Aurskog-Høland
33. Sonya Ayara, Frogn
34. Ivar Egeberg, Sørum
35. Inger Betsy Torp, Lørenskog
36. Ingeborg Støverud Beitnes, Ullensaker
37. Anders Eidsvaag Graven, Ski
38. Marit Kristin Reistad, Nittedal
39. Terje Teslo, Eidsvoll
40. Elin Marie Haga Stabbetorp, Nes
41. Lars Henrik Sundby, Aurskog-Høland
42. Sigrid Hjørnegård, Ås
43. Harald Stokstad, Sørum
44. Eva Holo Kostveit, Bærum
45. Martin Johnsbråten, Eidsvoll
46. Tor Anders Østby, Ski
47. Anne Line Kjos Sollie, Ullensaker
48. Johan J. Jakobsen, Bærum
49. Anne Beathe K. Tvinnereim, Enebakk

 

4. september 2014

Akershus Senterpartis nominasjonskomite

Dagfinn Sundsbø, Mina Mjærum Johansen, Ingeborg Støverud Beitnes, Guri Størvold, Ole Morten Geving, Marit Reistad (ASK) og Sigmund Andersson (ASUL)