Meny
Bli medlem

Nominasjonskomiteens innstilling til fylkestingsliste 2015

Sist endret: 16.03.2017
Nominasjonskomiteen har kommet med sin innstilling til fylkestingsliste 2015 for Senterpartiet i Nord-Trøndelag. Det er et forslag som etter komiteens mening er godt balansert i forhold til mange hensyn.

Det er flere av de sittende representantene som fortsetter i en ny periode samtidig som at det er en fornying med flere nye kandidater på «sikker plass».

Videre inneholder lista god aldersspredning med kandidater fra 18 til 67 år. Det er 21 menn og 20 kvinner på lista.  Alle kommuner er også representert på lista.

Forslaget til liste er enstemmig på alle plasser.

Lista skal endelig vedtas på Senterpartiets nominasjonsmøte på Steinkjer lørdag 22. november 2014.

Nominasjonskomiteens forslag til valgliste for SENTERPARTIET
fylkestingsvalget 2015 i Nord-Trøndelag

Nr

Navn

Kommune

Fødselsår

1

Tomas Iver Hallem

Verdal

1975

2

Randi Dille

Namsos

1962

3

Gunnar Alstad

Stjørdal

1963

4

Ida Stuberg

Inderøy

1981

5

Stian Aleksander Aakre

Nærøy

1989

6

Bjørn Arild Gram

Steinkjer

1972

7

Hege Nordheim-Viken

Høylandet

1969

8

Britt Tønne Haugan

Stjørdal

1965

9

Steinar Aspli

Nærøy

1957

10

Trude Marian Nøst

Levanger

1969

11

Magnus Wåtland Delbekk

Steinkjer

1989

12

Kari Anita Furunes

Meråker

1978

13

Einar Otto Ingulfsvann

Lierne

1985

14

Mari Bergin

Grong

1989

15

Espen Lauritzen

Vikna

1973

16

Marit Voll

Verdal

1958

17

Johan Petter Skogseth

Frosta

1964

18

Trine Hasvang Vaag

Snåsa

1970

19

Per Olav Tyldum

Overhalla

1964

20

Borgny Kjølstad Grande

Grong

1979

21

Martin Josteinson Myhr

Stjørdal

1992

22

Ingrid Elise Vangstad

Steinkjer

1997

23

Bjørnar Buhaug

Leksvik

1984

24

Siv Sætran

Stjørdal

1986

25

Jo Arne Kjøglum

Høylandet

1977

26

Tone Beate Fossli

Namdalseid

1972

27

Alf Magnar Reberg

Levanger

1964

28

Hege Ericson

Verran

1969

29

Pål Sverre Fikse

Verdal

1982

30

Bjørg Tingstad

Fosnes

1959

31

Hans Oskar Devik

Røyrvik

1969

32

Camilla S. Finsmyr

Leksvik

1977

33

Olav Jørgen Bjørkås

Flatanger

1959

34

Siv By

Levanger

1971

35

Erik Seem

Grong

1955

36

Anlaug Sellæg Asbøll

Overhalla

1970

37

Odd Inge Myrvold

Namsskogan

1968

38

Lillian Hatling

Steinkjer

1973

39

Oddvar Vigdenes

Stjørdal

1948

40

Kristin Floa

Leka

1966

41

Steinar Klev

Inderøy

1959