Meny
Bli medlem

Potensielle Ordførerkandidater i Nordland

Sist endret: 16.03.2017 #Nordland
Nominasjonene er unnagjort, og vi har fått fram 35 gamle og nye førstekandidater. Kjønnsfordelingen kunne med fordel vært bedre, men de som er valgt er alle erfarne lokalpolitikere som utvilsomt vil sette Senterparti-politikken på dagsorden uavhengig av hvilken posisjon de får i kommunestyrene fra høsten.

 

 

 

 

 

 

Nominasjoner – Kommunevalget 2015 Nordland Senterparti

 

 

Alstahaug:                         1. kandidat: Peter A. Talseth

Andøy:                               1. kandidat: Knut Nordm

Ballangen:                         1. kandidat: Per Kr. Arntsen

Beiarn:                               1. kandidat: Monika Sande

Bindal:                                1. kandidat: Dag Christer Brøndmo

Bodø:                                  1. kandidat: Ingrid Lien

Brønnøy:                             1. kandidat: Trond S. Horn

Bø:                                      1. kandidat: Tor Andersen

Dønna:                                Fellesliste med Kystpartiet som har 1. kandidaten.

Evenes:                               1. kandidat: Svein Nilsen

Fauske:                                Stller ikke liste

Flakstad:                              1. kandidat: Trond Kroken

Gildeskål:                             1. kandidat: Svein Eggesvik

Grane:                                  1. kandidat: Tor Stabbforsmo

Hadsel:                                 1. kandidat: Kurt Jenssen

Hamarøy:                              1. kandidat: Britt Kristoffersen

Hattfjelldal:                            1. kandidat: Harald Lie

Hemnes:                               1. kandidat: Paul Magnar Asphaug

Herøy:                                   1. kandidat: Jim G. Dahl

Leirfjord:                                1. kandidat: Magnar Johnsen

Lurøy:                                    1. kandidat: Karl Einar Isaksen

Lødingen:                               Stiller ikke liste

Meløy:                                   1. kandidat: Odd Arne Stormo

Moskenes:                             Stiller ikke liste

Narvik:                                   Stiller ikke liste

Nesna:                                   1. kandidat: Svein Midtgård

Rana:                                     1. kandidat: Johan Petter Røssvoll

Rødøy:                                  1. kandidat: Olav Terje Hoff

Røst:                                      Stiller ikke liste

Saltdal:                                  1. kandidat: Rune Berg

Sortland:                                1. kandidat: Karl-Erling Nordlund

Steigen:                                 1. kandidat: Asle Schrøder

Sømna:                                  1. kandidat: Leif Edvardsen

Sørfold:                                  1. kandidat: Anne-Lise Nordvik Arntzen

Tjeldsund:                              1. kandidat: Hugo Heimgård

Træna:                                   Fellesliste med Kristelig Folkeparti som har 1. kandidaten

Tysfjord:                                1. kandidat: Øyvind Johansen

Vefsn:                                    1.kandidat Magnus Myrvoll

Vega:                                     1. kandidat: Ann-Hege Lervåg

Vestvågøy:                            1. kandidat: Anne Sand

Vevelstad:                             1. kandidat Ken-Richard Hansen på «Grendeliste»

Vågan:                                  1. kandidat: Frank Johnsen

Værøy:                                  Stiller ikke liste.

Øksnes:                                1. kandidat: John Danielsen