Meny
Bli medlem

Pressemelding fra nominasjonskomiteen:

Sist endret: 16.03.2017
Nominasjonskomiteen for Senterpartiet i Sør Trøndelag har avholdt 2 runder med lagets 25 lokallag og intervjuer med aktuelle kandidater for Sp's liste til fylkestingsvalget 2015, og har besluttet å sette Gunn Iversen Stokke fra Skaun på førsteplassen.

Nominasjonskomiteen for Senterpartiet i Sør Trøndelag har avholdt 2 runder med lagets 25 lokallag og intervjuer med aktuelle kandidater for Sp's liste til fylkestingsvalget 2015, og har besluttet å sette Gunn Iversen Stokke fra Skaun på førsteplassen.

Stokke er i dag gruppeleder på Fylkestinget og sitter i Regional utviklingskomite. Hun er svært entusiastisk og ser frem til igjen å bli en del av fylkestingsgruppen til Sør Trøndelag Senterparti, hvis hun blir valgt på partiets nominasjonsmøte 22. november.

Gunn Iversen Stokke har tidligere vært fylkesleder i Senterpartiet og har også vært kommunepolitiker i Skaun. Hun har i dag permisjon fra jobben i Sør Trøndelag Bondelag og jobber i dag som heltidspolitiker som fylkespolitiker og med styreverv i diverse organisasjoner.

Senterpartiet har 49 gode kandidater til fylkestingslisten fra hele fylket som ønsker å gjøre en innsats for bo og levevilkårene i Sør Trøndelag.

Gunn Iversen Stokke er foreslått på 1. plassen og på de etterfølgende 5 plassene foreslår nominasjonskomiteen Liv Darell fra Rissa, Rune Krogh fra Røros, Rasmus Skålholt fra Orkdal, Kristine Graneng fra Bjugn og Gunnar Hynne fra Trondheim.

 

Kontakt:

Leder nominasjonskomiteen Kolbjørn Frøseth, mob 926 63 770

Kandidat Gunn Iversen Stokke, mob 415 01 606

 

Forslag til Senterpartiets Valgliste ved Fylkestingsvalget i Sør-Trøndelag 2015 fra nominasjonskomiteen

 

Navn

f.år

kommune

 

1

Gunn I.Stokke

1959

Skaun

 

2

Liv Darell

1958

Rissa

 

3

Rune Krogh

1969

Røros

 

4

Rasmus Skålholt

1968

Orkdal

 

5

Kristine Graneng

1992

Bjugn

 

6

Gunnar Hynne

1953

Trondheim

 

7

Heidi Greni

1962

Holtålen

 

8

Bjørn Hovstad

1957

Midtre Gauldal

 

9

Laila Lund

1966

Ørland

 

10

Jarle Martin Gundersen

1959

Klæbu

 

11

Elisabeth Selås

1969

Agdenes

 

12

Vegard Fenes Frøseth

1996

Trondheim

 

13

Ellen Aanes Draagen

1965

Hitra

 

14

Kolbjørn Frøseth

1964

Trondheim

 

15

Jorid Oliv Jagtøyen

1971

Melhus

 

16

Gudbrand Rognes

1975

Holtålen

 

17

Oda Sagør Stølen

1992

Hemne

 

18

Lars Morten Rossmo

1960

Skaun

 

19

Astrid Bjørkøy

1968

Trondheim

 

20

Per Røsseth

1956

Selbu

 

21

Tone Bårdli

1968

Åfjord

 

22

Arne Mærk Ersvik

1981

Meldal

 

23

Jorunn Skarsvåg

1942

Frøya

 

24

Jon P Husby

1953

Skaun

 

25

Signe Lillian Fagerdal Normeland

1974

Osen

 

26

Jan Helge Grydeland

1953

Roan

 

27

Bjørg Marit Sæteren

1959

Oppdal

 

28

Ingrid Johanne Haarstad

1960

Tydal

 

29

Rita Blokkum

1963

Melhus

 

30

Knut Ingolf Dragset

1969

Rennebu

 

31

Mari Storm Myrmæl

1966

Meldal

 

32

Anders Krokstad

1958

Snillfjord

 

33

Anne Marit Presthus Okstad

1955

Trondheim

 

34

Jon Husdal

1960

Åfjord

 

35

Laila Iren Veie

1968

Bjugn

 

36

Ole Herman Sveian

1974

Malvik

 

37

Signy Thorsvoll

1965

Røros

 

38

Hans Eide

1961

Bjugn

 

39

Johanne Storler

1963

Trondheim

 

40

Oddbjørn Bang

1953

Orkdal

 

41

Live Moen Forodden

1983

Trondheim

 

42

Tor Martin Sunde

1946

Rissa

 

43

Åse Torevik

1954

Hemne

 

44

Ola Husa Risan

1994

Oppdal

 

45

Anna Cecelie Brustad Moe

1975

Trondheim

 

46

Lars Borten

1952

Melhus

 

47

Ingeborg Sandvik

1987

Selbu

 

48

Lise Røvik

1995

Snillfjord

 

49

Ole Graneng

1963

Bjugn