Meny
42527682832_22208ec3cb_k

Listeframlegg - Fylkestingsliste for Vestland Senterparti 2023

Sist endret: 10 11 2022

Nominasjonsnemnda i Vestland Senterparti har lagt fram følgande forslag til kandidatliste for fylkestingsvalget 2023 i Vestland fylke.

 

KANDIDATAR

LOKALLAG

ÅR

REGION

1

Jon Askeland

Alver

1964

Nordhordland

2

Aleksander Øren Heen

Sogndal

1989

Sogn

3

Sigrid Brattabø Handegard

Ullensvang

1963

Hardanger

4

Sigurd Reksnes

Stad

1977

Nordfjord

5

Tonje Såkvitne

Voss

1993

Hardanger (SUL)

6

Oddmund Klakegg

Sunnfjord

1969

Sunnfjord

7

Marianne Nordhus

Kvinnherad

1982

Sunnhordland

8

Alexander Fosse Andersen

Bergen

1983

Midthordland

9

Gunn Åmdal Mongstad

Solund

1963

Sogn

10

Steffen Fjellestad

Gloppen

1999

Nordfjord (SUL)

11

Lars Fjeldstad

Osterøy

1993

Nordhordland (SUL)

12

Karoline Bjerkeset

Gloppen

1978

Nordfjord

13

Emma Berge Ness

Sunnfjord

1998

Sunnfjord (SUL)

14

Johanne Neteland

Kvam

1999

Hardanger (SUL)

15

Erlend Haugen Herstad

Sunnfjord

1987

Sunnfjord

16

Ivar Kvalen

Luster

1972

Sogn

17

Torstein Buskaker

Bergen

1995

Midthordland (SUL)

18

Hege Eide Vik

Vaksdal

1980

Nordhordland

19

Samson Hamre

Voss

1957

Hardanger

20

Geir Helge Østerbø

Høyanger

1967

Sogn

21

Anders Vatle

Eidfjord

1982

Hardanger

22

Sara Hamre Sekkingstad

Alver

1993

Nordhordland

23

Sidsel Kongsvik

Kinn

1978

Nordfjord

24

Jostein Ljones

Kvam

1967

Hardanger

25

Vivian Steinsland

Øygarden

1984

Midthordland

26

Linn Elisabeth Dregelid

Høyanger

1987

Sogn

27

Anne Gerd Tandstad

Samnanger

1965

Midthordland

28

Rune Myklebust

Stryn

1962

Nordfjord

29

Kari Jordal

Bergen

1995

Midthordland

30

Nina Elise Hjartholm

Sunnfjord

1997

Sunnfjord

31

Mikael Leigland

Bjørnafjorden

1961

Midthordland

32

David Underdal

Aurland

1989

Sogn

33

Hege Solbakken

Bergen

1972

Midthordland

34

Nils Inge Ynnesdal

Gulen

1985

Sogn

35

Bjørn Asle Teige

Bømlo

1962

Sunnhordland

36

Gunn Karin Sande

Stad

1960

Nordfjord

37

Kristin Rundsveen

Sogndal

1984

Sogn

38

Jacob Bjelland

Stord

1972

Sunnhordland

39

Pernille Nedrebø

Fjaler

2000

Nordfjord

40

Hallvard Oppedal

Gulen

1956

Sogn

41

Vibecke Eliassen

Askøy

1975

Midthordland

42

Kjell Kristian Karlsen

Askvoll

1963

Sunnfjord

43

Anita Eikevik

Kinn

1981

Nordfjord

44

Reidar Digranes

Bergen

1999

Midthordland

45

Stine Fjellkårstad

Stryn

1999

Nordfjord

46

Rune Johan Skjælaaen

Bergen

1954

Midthordland

47

Åshild Tonning Rygg

Stord

1977

Sunnhordland

48

Lajla-Margrethe Lindskog-Lund

Ullensvang

1982

Hardanger

49

Jostein Helgesen Hellestveit

Alver

1956

Nordhordland

50

Laura Kvamme

Sogndal

1961

Sogn

51

Magne Kjerpeset

Bremanger

1949

Nordfjord

52

Renate Unneland Larsen

Bergen

2001

Midthordland

53

Arnstein Menes

Sogndal

1976

Sogn

54

Fredrik Egeberg

Kinn

1968

Nordfjord

55

Frode Larsen

Askøy

1969

Midthordland

56

Kjetil Høgseth Felde

Fjaler

1971

Sunnfjord

57

Inger Helene Nummedal

Vaksdal

1980

Nordhordland

58

Viktor Yttri

Lærdal

1985

Sogn

59

Øystein Sortland

Kinn

1979

Nordfjord

60

Stian Søvik

Masfjorden

1972

Nordhordland

61

Andreas Ølvestveit

Kvinnherad

2000

Sunnhordland

62

Nancy Johanne Aasheim

Stord

1977

Sunnhordland

63

Espen Gulliksen

Bremanger

1963

Nordfjord

64

Solveig Dale Rong

Øygarden

1962

Midthordland

65

Morten Askvik

Hyllestad

1971

Sogn

+

 

 

 

 

66

Tor-Arne Helle

Vaksdal

1976

Nordhordland

67

Anette Bakkebø

Stad

2003

Nordfjord

68

Jens Olav Holven

Ulvik

1967

Hardanger

69

Randi Engen

Fjaler

1971

Sunnfjord

70

Sjur Skorpen Lepsøy

Bjørnafjorden

2000

Midthordland

71

Jonas Haugsbø

Høyanger

1998

Sogn