Meny

Liste til Fylkestingsval 2023

Publisert: 28 11 2022

 

KANDIDATAR

LOKALLAG

ÅR

REGION

1

Jon Askeland

Alver

1964

Nordhordland

2

Aleksander Øren Heen

Sogndal

1989

Sogn

3

Sigrid Brattabø Handegard

Ullensvang

1963

Hardanger

4

Sigurd Reksnes

Stad

1977

Nordfjord

5

Tonje Såkvitne

Voss

1993

Hardanger (SUL)

6

Alexander Fosse Andersen

Bergen

1983

Midthordland

7

Marianne Nordhus

Kvinnherad

1982

Sunnhordland

8

Oddmund Klakegg

Sunnfjord

1969

Sunnfjord

9

Gunn Åmdal Mongstad

Solund

1963

Sogn

10

Steffen Fjellestad

Gloppen

1999

Nordfjord (SUL)

11

Lars Fjeldstad

Osterøy

1993

Nordhordland (SUL)

12

Erlend Haugen Herstad

Sunnfjord

1987

Sunnfjord

13

Emma Berge Ness

Sunnfjord

1998

Sunnfjord (SUL)

14

Johanne Neteland

Kvam

1999

Hardanger (SUL)

15

Ivar Kvalen

Luster

1972

Sogn

16

Torstein Buskaker

Bergen

1995

Midthordland (SUL)

17

Hege Eide Vik

Vaksdal

1980

Nordhordland

18

Samson Hamre

Voss

1957

Hardanger

19

Geir Helge Østerbø

Høyanger

1967

Sogn

20

Anders Vatle

Eidfjord

1982

Hardanger

21

Sara Hamre Sekkingstad

Alver

1993

Nordhordland

22

Sidsel Kongsvik

Kinn

1978

Nordfjord

23

Jostein Ljones

Kvam

1967

Hardanger

24

Vivian Steinsland

Øygarden

1984

Midthordland

25

Linn Elisabeth Dregelid

Høyanger

1987

Sogn

26

Anne Gerd Tandstad

Samnanger

1965

Midthordland

27

Rune Myklebust

Stryn

1962

Nordfjord

28

Kari Jordal

Bergen

1995

Midthordland

29

Nina Elise Hjartholm

Sunnfjord

1997

Sunnfjord

30

Mikal Leigland

Bjørnafjorden

1961

Midthordland

31

David Underdal

Aurland

1989

Sogn

32

Hege Solbakken

Bergen

1972

Midthordland

33

Nils Inge Ynnesdal

Gulen

1985

Sogn

34

Bjørn Asle Teige

Bømlo

1962

Sunnhordland

35

Gunn Karin Sande

Stad

1960

Nordfjord

36

Kristin Rundsveen

Sogndal

1984

Sogn

37

Jacob Bjelland

Stord

1972

Sunnhordland

38

Pernille Nedrebø

Fjaler

2000

Nordfjord

39

Hallvard Oppedal

Gulen

1956

Sogn

40

Vibecke Eliassen

Askøy

1975

Midthordland

41

Kjell Kristian Karlsen

Askvoll

1963

Sunnfjord

42

Anita Eikevik

Kinn

1981

Nordfjord

43

Reidar Digranes

Bergen

1999

Midthordland

44

Stine Fjellkårstad

Stryn

1999

Nordfjord

45

Rune Johan Skjælaaen

Bergen

1954

Midthordland

46

Åshild Tonning Rygg

Stord

1977

Sunnhordland

47

Lajla-Margrethe Lindskog-Lund

Ullensvang

1982

Hardanger

48

Jostein Helgesen Hellestveit

Alver

1956

Nordhordland

49

Laura Kvamme

Sogndal

1961

Sogn

50

Magne Kjerpeset

Bremanger

1949

Nordfjord

51

Renate Unneland Larsen

Bergen

2001

Midthordland

52

Arnstein Menes

Sogndal

1976

Sogn

53

Fredrik Egeberg

Kinn

1968

Nordfjord

54

Frode Larsen

Askøy

1969

Midthordland

55

Kjetil Høgseth Felde

Fjaler

1971

Sunnfjord

56

Inger Helene Nummedal

Vaksdal

1980

Nordhordland

57

Viktor Yttri

Lærdal

1985

Sogn

58

Øystein Sortland

Kinn

1979

Nordfjord

59

Stian Søvik

Masfjorden

1972

Nordhordland

60

Andreas Ølvestveit

Kvinnherad

2000

Sunnhordland

61

Nancy Johanne Aasheim

Stord

1977

Sunnhordland

62

Espen Gulliksen

Bremanger

1963

Nordfjord

63

Solveig Dale Rong

Øygarden

1962

Midthordland

64

Morten Askvik

Hyllestad

1971

Sogn

65

Tor-Arne Helle

Vaksdal

1976

Nordhordland

+

 

 

 

 

66

Anette Bakkebø

Stad

2003

Nordfjord

67

Jens Olav Holven

Ulvik

1967

Hardanger

68

Randi Engen

Fjaler

1971

Sunnfjord

69

Sjur Skorpen Lepsøy

Bjørnafjorden

2000

Midthordland

70

Jonas Haugsbø

Høyanger

1998

Sogn