Tomas Iver Hallem fra Verdal er Senterpartiets fylkesordførerkandidat til valget 2019. På de neste plassene følger Gunn Iversen Stokke, Skaun, Ada Arnstad, Stjørdal, Rasmus Skålholt, Orkdal, Randi Dille, Namsos, Øyvind Bentås, Trondheim, Guri Heggem, Røros, Steinar Aspli, Nærøy og Ida Stuberg, Inderøy. Alle valgene var enstemmige og den endelige lista ble også enstemmig vedtatt.

Fylkestingslista har 65 navn som er det maksimale antall kandidater som kan være på fylkestingslistene i Trøndelag.

Det er 33 (51 %) kvinner og 32 (49 %) menn på lista.

Det er en god geografisk spredning på kandidatene og alle dagens 47 trøndelagskommuner + Rindal og Halsa (som blir en del av Trøndelag hhv. 1.1.2019 og 1.1.2020) er representert på lista.

Av de tolv første på lista er det 6 representanter som sitter på fylkestinget i dag og 6 «nye» fylkestingskandidater.

Fylkestingslista 2019, Trøndelag Senterparti, vedtatt 24.11.2018


1 Tomas Iver Hallem Verdal
2 Gunn Iversen Stokke Skaun
3 Ada Arnstad Stjørdal
4 Rasmus Skålholt Orkdal
5 Randi Dille Namsos
6 Øyvind Bentås Trondheim
7 Guri Heggem Røros
8 Steinar Aspli Nærøy
9 Ida Stuberg Inderøy
10 Hallgeir Grøntvedt Ørland
11 Kari Anita Furunes Meråker
12 Ola Husa Risan Oppdal
13 Lillian Hatling Steinkjer
14 Ola T. Heggem Rindal
15 Steinar Bach Lierne
16 Lars Peder Hammerstad Hitra
17 Astrid Jakobsen Osen
18 Ole Herman Sveian Malvik
19 Stian Aakre Nærøy
20 Jorid Jagtøyen Melhus
21 Alf Magnar Reberg Levanger
22 Jarle Martin Gundersen Klæbu
23 Kari Åker Indre Fosen
24 Magnus W. Delbekk Steinkjer
25 Eline Stene Selbu
26 Knut Arne Strømøy Frøya
27 Maren Grøthe Melhus
28 Dorthea Elverum Stjørdal
29 Per Olav Tyldum Overhalla
30 Kristin Melum Eide Bjugn
31 Bjørn Skjelstad Verran
32 Mariell Toven Trondheim
33 Trine Hasvang Vaag Snåsa
34 Geir Arild Espnes Oppdal
35 Steinar Lyngstad Namdalseid
36 Mari Storm Myrmæl Meldal
37 Kristian Fremstad Agdenes
38 Ellinor Marita Jåma Namsos
39 Marte Halvorsen Halsa
40 Tone Bårdli Åfjord
41 Vegard F. Fenes Trondheim
42 Marit Voll Verdal
43 Hans Oskar Devik Røyrvik
44 Ingrid Johanne Haarstad Tydal
45 Olav Jørgen Bjørkås Flatanger
46 Siv Remetun Lånke Rennebu
47 Johan Petter Skogseth Frosta
48 Kristin Floa Leka
49 Jon Stølen Hemne
50 Siri Fossum Midtre Gauldal
51 Espen Lauritzen Vikna
52 Ingri Langaas Mausner Fosnes
53 Jan Birger W. Sandmo Roan
54 Per Røsseth Selbu
55 Marianne Brissach Grong
56 Anders Grøtådal Holtålen
57 Elisabeth Selås Agdenes
58 Ingrid Vangstad Steinkjer
59 Odd Inge Myrvold Namsskogan
60 Laila Iren Veie Bjugn
61 Anders Krokstad Snillfjord
62 Marte Løvik Trondheim
63 Ane Aunøien Moen Midtre Gauldal
64 Bjørnar Buhaug Indre Fosen
65 Hege Nordheim-Viken Høylandet