- Senterpartiet har som mål å få den første fykesordføraren i det nye Vestland fylke, seier Askeland.  - Med eit godt lag, ein god valkamp og hardt arbeid framover meiner eg dette er ei realistisk målsetting. Vi har ein politikk som nærast er spesialtilpassa utviklinga i det nye Vestland fylke, vi har moglegheitene og no vert det opp til oss. Det har vore stor skepsis til fylkessamanslåinga i Sp, men ingen skal tvile på at ikkje vi er innstilt på å bygge Vestland til den beste fylkeskommunen i landet å bu i. Det som blir viktig for Sp er å sjå heile det nye fylket og eg vil vere tydleg på at vi treng ei positiv utvikling frå Etne i Sør til Stad i nord, frå øyane i vest og til fjellheimen i aust, seier Jon Askeland.

Askeland vil også understreke at han synst Senterpartiet har fått til ei svært god liste. - Her finn vi massevis ar politisk røynsle, her er gode kandidatar frå heile fyket, her er fremadstormande ungdomskandidtar, her er masse med kunnskap og klokskap. Vi er rett og slett eig godt lag!  Vi har store moglegheiter og eg gler meg til å kome i gang med arbeidet fram mot valet, avsluttar Askeland.

Fylkestingsliste for Vestland Senterparti 2019:

  1. 1Jon Askeland – Radøy / Alvær
  2. Aleksander Øren Heen – Årdal
  3. Jenny Følling – Gaular / Sunnfjord
  4. Sigrid Brattabø Handegard – Jondal / Ullensvang
  5. Hilde Horpen – Årdal / Senterungdomen
  6. Aleksander Fosse Andersen – Bergen
  7. Sigurd Reksnes – Eid / Stad
  8. Mette Heidi Bergsvåg Ekrheim – Etne
  9. Gunn Åmdal Mongstad – Solund
  10. Lars Fjeldstad – Osterøy / Senterungdomen
  11. Samson Hamre – Voss
  12. Karoline A. Bjerkeset – Gloppen
  13. Jostein Ljones – Kvam
  14. Erlend Haugen Herstad – Naustdal / Sunnfjord
  15. Hans Inge Myrvold – Kvinnherad
  16. Gunn Karin Sande – Selje / Stad
  17. Sara Hamre Sekkingstad – Radøy / Alvær / Senterungdomen
  18. Marit Aakre Tennø – Luster
  19. Jakob Bjelland – Stord
  20. Nikolai Åshamar – Eid / Stad  / Senterungdomen
  21. Knut Eivind Nygård – Sund / Øygarden
  22. Per Atle Kjøllesdal – Stryn
  23. Margunn Y. Samnøy – Fusa
  24. Magni Aa Berge – Gloppen
  25. Kjetil Høgseth Felde – Fjaler
  26. Ove Sverre Bjørdal – Bergen
  27. Morten Askvik – Hyllestad
  28. Anita Jordalen – Voss
  29. Rune Hegrenes – Førde / Sunnfjord
  30. Gro Rydland -. Fitjar
  31. Britt Linda D. Mulelid – Bremanger
  32. Asbjørn Nagel Toft – Lindås / Alvær
  33. Hallvard H. Oppedal – Gulen
  34. Reidun Elin Støfring – Jølster / Sunnfjord
  35. Chase Alexander Jordal – Bergen / Senterungdomen
  36. Ivar Kvalen – Luster
  37. Inga Rullestad – Etne / Senterungdomen
  38. Eiliv Erdal – Naustdal
  39. Jon Larsgard – Jondal / Ullensvang
  40. Laila Haukeland – Masfjorden
  41. Geir Helge Østerbø – Høyanger
  42. Laila Melkevoll – Bergen
  43. Sander Solheim – Flora / Kinn / Senterungdomen
  44. Inge Arvid Fonnes – Austrheim
  45. Marianne Bøthun – Vik
  46. Ruben Skrede – Jølster / Sunnfjord / Senterungdomen
  47. Terje Strandtun – Fjell / Øygarden
  48. Hege Eide Vik – Vaksdal
  49. Heidi E. Ørjansen – Kvam
  50. Ole Johnny Stubhaug – Førde / Sunnfjord
  51. Monica Tjønna – Samnanger
  52. Gabriel Yttri – Leikanger / Sogndal / Senterungdomen
  53. Silje Vatna – Stord
  54. Håkon Fjellestad – Gloppen / Senterungdomen
  55. Ole-Johnny Odland – Eidfjord
  56. Lene K. Eliassen – Naustdal / Sunnfjord
  57. Jens Olav Holven – Ulvik
  58. Bengt E. Skjerdal – Aurland
  59. Harald Lekven – Os / Bjørnefjorden
  60. Kristin T. G. Kleppe – Tysnes
  61. Synnøve Rivedal – Askvoll
  62. Betty L. Hessevik – Vågsøy / Kinn
  63. Frode Larsen – Askøy
  64. Kåre J. Aase – Odda / Ullensvang
  65. Karen E. R. Sæbø – Fitjar
  66. Karen Marie Hjelmeseter – Sogndal
  67. Herleif Tveit – Kvam
  68. Sammy Olsen – Bømlo
  69. Jofrid Valen – Sveio
  70. Lars Petter Nesse – Lærdal
  71. Magnar Lussand – Granvin / Voss