Andrekandidat ble Margit Dale fra Valle, mens Thor Jørgen Tjørhom fra Sirdal endte på tredjeplass. Kristin Ljosland fra Froland ble nominert på fjerdeplass og Jon Grindland fra Kristiansand på femteplass.

 -Vi har en sterk ambisjon om å være med å styre det ny Agder, sa Oddbjørn Kylland etter møtet. -------Senterpartiet stiller opp et godt lag som representerer alle deler av Agder, vi skal være et parti som er nært folk og ta hele Agder i bruk. Valgkamp er lagarbeid, og sammen skal vi som nå topper fylkestingslista vise at Senterpartiet har løsninger for hele regionen – både kyst og innland, øst og vest, sier Oddbjørn.

Her er hele lista:

1 Oddbjørn Kylland Lillesand 1975
2 Margit Dale Valle 1975
3 Thor Jørgen Tjørhom Sirdal 1962
4 Kristin Ljosland Froland 1991
5 Jon Grindland Kristiansand 1959
6 Anja Abusland Songdalen 1995
7 Morten Foss Tvedestrand 1957
8 Siv Brekka Arendal 1980
9 Kåre Einar Larsen Evje- og Hornnes 1969
10 Margrethe Handeland Hægebostad 1979
11 Kirsten Helen Myren Vegårshei 1980
12 Gro-Anita Mykjåland Iveland 1976
13 John Øyslebø Marnardal 1956
14 Nina Danielsen Flekkefjord 1954
15 Randi Fredriksen Mandal 1990
16 Knut Erik Ulltveit Gjerstad 1978
17 Lars Magne Tønnesøl Grimstad 1950
18 Siril Bratten Søgne 1995
19 Odd Harald Reve Farsund 1952
20 Leiv Rygg Langerak Bygland 1967
21 Ragnhild Dietrichson Risør 1967
22 Tønnes Seland Audnedal 1964
23 Malin Stokkeland Kvinesdal 1967
24 Anders Snøløs Topland Birkenes 1979
25 Margit Smeland Åmli 1948
26 Ole Magne Omdal Kristiansand 1956
27 Kari Røynlid Åseral 1972
28 Tor Hallvard Mosdøl Bykle 1982
29 Vexillo S.H. Aarlid Arendal 1995
30 Bjørn Sand Flekkefjord 1972
31 Thea W. Aas Lyngdal 1983
32 Frank Sigvaldsen Froland 1986
33 Alma Kazagic Evje  1959
34 Jostein Nordli Vennesla 1983
35 Eirin Åsland Åseral 1991
36 Lars Woie Arendal 1956
37 Berit Hauan Iveland 1982
38 Reidar Heivoll Songdalen 1955
39 Siril F. Engedal Mandal 1984
40 Henri T. Viki Valle 1964
41 Tone Vestøl Bråten Gjerstad 1971
42 Bjørn Arild Stea Søgne 1967
43 Trine Hennestad Lindesnes 1958
44 Jon Gaute Lunden Grimstad 1984
45 Bente Grimenæs Lillesand 1964
46 Tor Arne Eiken Hægebostad 1973
47 Torhild S. Hægeland Vennesla 1964
48 Tellef Olstad Åmli 1954
49 Gudveig T. Dalaker Grimstad 1976
50 Karsten Fidjeland Lyngdal 1954
51 Ida Tomine Foss Marnardal 1996
52 Dreng Ose Bygland 1982
53 Regine Olimstad Vegårshei 1994
54 Steinar Djuvik Haaland Lindesnes 1988
55 Anne Gerd Eieland Vennesla 1982