Erlend Kvittum Nytrøen

Født:
- 1998
Kommune:
- Tynset
Stilling:
- Politisk rådgiver
Erfaring/kort biografi:
- Utdannet jurist ved Universitetet i Oslo
- Har jobbet som politisk rådgiver i både Senterpartiets stortingsgruppe, kommunal- og distriktsdepartementet og finansdepartementet
3 av mine viktigste saker er:
- Nei til sentralisering
- Mindre rovdyr
- Nei til narkotika
"Lederen av Unge Høyre, Ola Svenneby fra Våler, har sagt at staten kun burde bry seg om Kongsvinger og Hamar i Hedmark, alle andre får seile sin egen sjø. Den arrogante holdningen over hvor folk lever liva sine så vi også til gangs når bypartiene Høyre, Arbeiderpartiet og MDG la ned videregående skoler i hele Hedmark og Oppland. Sentralisering skaper bare større avstander, mer byråkrati og dårligere tjenester for folk, og Senterpartiet er det eneste partiet som har kraft nok til å stå imot sentraliseringsiveren i Høyre, Frp og Arbeiderpartiet."
"Et av de tydeligste eksemplene på at politikk funker ser vi i rovdyrpolitikken. Da Høyre og Frp styrte sammen med Venstre krydde det av ulv i Østerdalen. Så tok Senterpartiet grep. Ulvebestanden har nå gått betydelig ned, og neste steg blir å gjøre det samme med jerv og bjørn. Det må enkelt og greit bli færre rovdyr i Hedmark."
"Høyre, Arbeiderpartiet, Venstre, Sv, MDG og Rødt ble i vår enige om et historisk frislipp i narkotikapolitikken. Nå skal det bli mindre straff for å ta kokain på fest enn det er for å ta en pils i parken. Det må vi få stoppet før alt for mange ungdom begynner å prøve ut narkotika. Senterpartiet sier nei til narko og ja til trygge skoler."