Meny
Bli medlem
Over 30 under 30

Over 30 under 30

Stortingslistene til Senterpartiet er klar for valget neste år og Senterpartiet har over 60 personer under 30 år på stortingslistene. – Det viser stor styrke både blant Senterpartiet, men også at Senterungdommen er i storform og at store talenter vokser fram, sier Torleik Svelle leder i Senterungdommen om valglistene.

Sist endret: 15.12.2020

Senterungdommen er veldig stolt over Senterungdommen og Senterpartiet da 61 personer under 30 år er på stortingslistene, hvor den yngste er Andrine Hanssen-Seppola (4.kandidat Troms) som er født i 2003.

–  I Senterungdommen er det tradisjon for å sette ungdommer høyt opp på stortingslistene, ikke fordi de er unge, men fordi de er engasjerte, dyktige og brenner for sitt lokalsamfunn! Over hele landet har dyktige Senterungdommer blitt nominert høyt og flere av de ligger også godt an til å bli stortingsrepresentanter neste år. Det viser stor styrke både blant Senterpartiet, men også at Senterungdommen er i storform og at store talenter vokser fram, sier lederen i Senterungdommen om Senterpartiets stortingslister.

Blant de 61 personen under 30 år på stortingslistene til Senterpartiet finner man blant annet stortingsrepresentantene Marit Kntusdatter Strand (1.kandidat Oppland), Emilie Enger Mehl (2. kandidat Hedmark), flere av Senterungdommen sentralstyremedlemmer, generalsekretærene i Senterungdommen Oda Maria I. Hokstad (3.kandidat Vestfold) og lederen i Senterungdommen Torleik Svelle (4.kandidat Hedmark).

Under kan man se stortingskandidatene under 30 år på valglistene til Senterpartiet, og alle valglistene kan man ser her: https://www.senterpartiet.no/stortingsvalg-2021/valglister

Fylke

Navn

Kandidatplass

Fødselsdato

Agder

Anja N. Abusland

2. kandidat

25.11.1995

Agder

Kenneth Engvoll Løland

4. kandidat

13.05.1991

Akershus

Haakon Skramstad

4. kandidat

27.08.1992

Akershus

Yngvild Wolden Staver

8. kandidat

29.10.1996

Akershus

Dorthea Enger

12. kandidat

28.07.1996

Akershus

Simen Roterud

15. kandidat

27.12.1999

Akershus

Andrea Skretting

16. kandidat

09.04.1995

Buskerud

Kaja Elisabeth Flesjø Kværner

4. kandidat

15.05.1999

Buskerud

Simon Nordanger

6. kandidat

10.05.1991

Buskerud

Knut Skinnes

7. kandidat

29.06.1991

Buskerud

Sigrid Lien Sagabråten

10. kandidat

29.07.1996

Finnmark

Maksim Guttormsen Råskhof

4. kandidat

24.12.1999

Finnmark

Leonora Rita Franksdottir

6. kandidat

13.09.2001

Hedmark

Emilie Enger Mehl

2. kandidat

08.08.1993

Hedmark

Ole Mathias Rønaasen

5. kandidat

27.11.1992

Hedmark

Jesper Nohr

7. kandidat

18.05.1997

Hedmark

Erlend Kvittum Nytrøen

10. kandidat

29.04.1998

Hordaland

Sara Hamre Sekkingstad

4. kandidat

09.06.1993

Hordaland

Kari Jordal

5. kandidat

08.10.1995

Hordaland

Håvard Sæbø

7. kandidat

09.02.1999

Hordaland

Lars Fjeldstad

11. kandidat

16.06.1993

Hordaland

Reidar Digranes

15. kandidat

08.11.1999

Hordaland

Johanne Neteland

16. kandidat

04.06.1999

Hordaland

Otilie Brubæk Stokseth

18. kandidat

29.11.1995

Møre og Romsdal

Ingrid Waagen

4. kandidat

13.12.1991

Møre og Romsdal

Kristian Onsøyen

8. kandidat

03.02.1998

Møre og Romsdal

Dordi Boksasp Lerum

13. kandidat

16.10.2002

Nordland

Eirill DeLonge

5. kandidat

12.09.1993

Nordland

Bent-Joacim Bentzen

6. kandidat

03.04.1991

Nordland

Skjalg Hamnes

7. kandidat

21.01.1993

Nordland

Anette Amalie Åbodsvik Bang

8. kandidat

20.10.2000

Oppland

Marit Kntusdatter Strand

1. kandidat

27.04.1992

Oppland

Torleik Svelle

4. kandidat

09.02.1996

Oppland

Bergljot Oldre

7. kandidat

23.03.1998

Oppland

Marit Sletten

9. kandidat

21.09.1992

Oslo

Nadine Al-Mustafa

4. kandidat

10.07.1993

Oslo

Synne Lerhol

6. kandidat

25.02.1991

Oslo

Ingvild Munz

13. kandidat

26.11.1995

Oslo

Ibrahim Ali

14. kandidat

14.12.1997

Oslo

Karen Følgesvold

21. kandidat

27.06.1994

Rogaland

Lisa Marie Ness Klungland

2. kandidat

07.01.1994

Rogaland

Henning Røyneberg

11. kandidat

14.10.1994

Rogaland

Henrik Nordtun Gjertsen

13. kandidat

13.07.1999

Rogaland

Sandra Christin Skarholm

18. kandidat

23.01.1994

Sogn og Fjordane

Emma Berge Ness

3. kandidat

21.10.1998

Sogn og Fjordane

Sander Solheim

6. kandidat

25.10.1996

Sogn og Fjordane

Hilde Horpen

10. kandidat

25.10.1996

Telemark

Anna Henriette Straume

4. kandidat

16.07.2001

Troms

Andrine Hanssen-Seppola

4. kandidat

14.02.2003

Troms

Anne Martine Brox-Antonsen

11. kandidat

15.01.2001

Nord-Trøndelag

Dorthea Elverum

4. kandidat

20.05.1996

Nord-Trøndelag

Lars Myhr Sandlund

6. kandidat

28.02.1999

Sør-Trøndelag

Maren Grøthe

3. kandidat

14.07.2001

Sør-Trøndelag

Sondre Arflot Saksvik

11. kandidat

09.02.2001

Sør-Trøndelag

Eline Stene

13. kandidat

20.09.1999

Sør-Trøndelag

Nils Forren

15. kandidat

02.08.2000

Vestfold

Oda Maria I. Hokstad

3. kandidat

25.06.1996

Vestfold

Ole Johan Bondah

10. kandidat

24 år

Vestfold

Karoline Lie

12. kandidat

17.12.1996

Østfold

Lars Vegard Fosser

3. kandidat

10.09.1998

Østfold

Anna Marie Halvorsrud

10. kandidat

09.08.2002