Meny
1. runde nominasjon

1. runde nominasjon til fylkestingsvalget 2023

Sist endret: 13.07.2022 #Nordland

Første runde i nominasjonen til fylkestingsvalget 2023 for Senterpartiet i Nordland er nå avsluttet. Lokallagene ble bedt om å sende inn forslag på inntil 10 navn, i uprioritert rekkefølge, der maks 4 kunne være fra egen kommune.

Nominasjonskomiteen har fått inn forslag fra 31 lokallag samt Nordland Senterungdom og Senterkvinnene i Nordland.

Anette Amalie Åbodsvik Bang og Kari Anne Bøkestad Andreassen er de som er foreslått av flest lokallag.

Vedlagt er det liste over alle innkomne forslag, sortert alfabetisk på kommunetilhørighet, samt en oversikt over de som har fått flest nominasjoner.

Totalt er det kommet inn forslag på 84 personer. Noen kandidater har trukket sin nominasjon, og antallet nominerte er da 78.  Dette gir et godt utgangspunkt for det videre arbeidet i nominasjonskomiteen.

1. september sender nominasjonskomiteen ut listen for andre innspillsrunde. Lokallagene må da avholde sine nominasjonsmøter innen 1. oktober, som er siste frist for innsending av prioritert liste.

Deretter vil nominasjonskomiteen utarbeide et endelig forslag til liste, som sendes ut i god tid før nominasjonsmøtet som avholdes 12. november.

For ytterlige kommentarer kontakt leder i nominasjonskomiteen.

Per Kristian Arntzen, telefon 99560448

Etternavn

Fornavn

Kommune

Antall:

Jægtvik

Trude

Alstahaug

 

Talseth

Peter-Arne

Alstahaug

2

Mortensen

Jakop

Andøy

 

Nordmo

Knut Andreas

Andøy

 

Forstun

Anders (SU)

Beiarn

 

Jørgensen

Rune

Beiarn

 

Kristioffersen

Andre

Beiarn

 

Sande

Monika

Beiarn

6

Trones

Line

Beiarn

 

Marshall

Lisa

Bodø

 

Møllersen

Svein

Bodø

2

Wasland

Aleksander

Bodø

 

Horn

Trond

Brønnøy

 

Moe

Kristoffer Aakerøy

Brønnøy

 

Nyheim

Finn Eirik

 

Veabø

Guttorm

 

Jenssen

Nils

Dønna

2

Hamnes

Skjalg Erlend (SU)

Evenes

4

Nilsen

Anne Margrete Leiros (SU)

Evenes

 

Nilsen

Svein

Evenes

3

Berg

Marlen Rendall

Fauske

 

Ormåsen

Steinar Asp

Fauske

 

Aksberg

Turid

Flakstad

 

Eriksen

Rolf Helge

Flakstad

 

Johnsen

Ceclile Nygård

Flakstad

 

Kroken

Trond

Flakstad

2

Øien Eggesvik

Svein Magnar

Gildeskål

7

Eriksen

Torkil

Grane

 

Bentzen

Bent-Joacim

Hadsel

2

Nilsen

Aina (SU)

Hadsel

11

Eriksen

Sverre Christian

Hamarøy

3

Kristioffersen

Britt Helen

Hamarøy

8

Lie

Harald

Hattfjelldal

7

Schei

Kim Andre Haugan

Hattfjelldal

16

Heimland

Bernt

Hemnes

 

Kvalbukt

Ove-Johan

Hemnes

 

Kvitnes

Sonja Pedersen

Hemnes

 

Einmo

Pål Andreas

Leirfjord

 

Bentzen

Nina Elisabeth

Lurøy

3

Isachsen

Carl Einar

Lurøy

 

Teigen

Iren Beathe

Lurøy

14

Andersen

Jim-Helge

Meløy

3

Bang

Anette Amalie Åbodsvik (SU)

Meløy

18

Rasmussen

Lillian Irene

Moskenes

7

Foshaug

Kristine

Narvik

2

Hansen

Oda Alise (SU)

Narvik

2

Hauge

Kjell Kristen Martin

Narvik

2

Rølvåg

Mikael

Narvik

11

Storskjær

Torbjørn

Narvik

 

Einmo

Kurt-Are

Nesna

4

Lauritzen

Lars Evan

Nesna

 

Ravdal

Mads Andreas Vassvik (SU)

Nesna

 

Ødegaard

Rebekka Bruin

Nesna

 

Lillerødvann

Hilde

Rana

 

Rønning

Solveig Bratteng

Rana

 

Snefjellå

Anne Kari Leiråmo

Rana

 

Mikalsen

Elisabeth Kristin

Røst

6

Myrvoll

Janne Grauer

Saltdal

 

Rihic

Sedad (SU)

Saltdal

 

Hansen

Kari Anne

Sortland

 

Nordlund

Willfred

Sortland

4

Stigen Kvannli

Rune

Sortland

 

Fredriksen

Adrian (SU)

Steigen

4

Lorentzen

Rita Iren

Steigen

 

Schrøder

Asle

Steigen

3

Dahle

Edmund

Sømna

 

Dahle

Marthe-Amalie (SU)

Sømna

2

Nygård

Leif Arild

Sørfold

3

Pedersen

Heidi

Træna

2

Soløy

Terje

Træna

2

Fagerbakk

Elias Mikalsen (SU)

Vefsn

 

Seljevoll

Roar

Vefsn

3

Mortensen

Ove

Vega

 

Nordstrand

Tone May

Vestvågøy

8

Andreassen

Kari Anne Bøkestad

Vevelstad

17

Johnsen

Frank Gudmund

Vågan

7

Hardie

Bertrand

Værøy

 

Persen

Eskil

Værøy

2

Innkomne: 78 forsalg

 

 

 

 

Tabell over de med flest forslag:

Etternavn

Fornavn

Kommune

Antall

Bang

Anette Amalie Åbodsvik

Meløy

18

Andreassen

Kari Anne Bøkestad

Vevelstad

17

Schei

Kim Andre Haugan

Hattfjelldal

16

Teigen

Iren Beathe

Lurøy

14

Nilsen

Aina

Hadsel

11

Rølvåg

Mikael

Narvik

11

Kristoffersen

Britt Helen

Hamarøy

8

Nordstrand

Tone May

Vestvågøy

8

Johnsen

Frank Gudmund

Vågan

7

Lie

Harald

Hattfjelldal

7

Rasmussen

Lillian Irene

Moskenes

7

Øien Eggesvik

Svein Magnar

Gildeskål

7

Mikalsen

Elisabeth Kristin

Røst

6

Sande

Monika

Beiarn

6

Einmo

Kurt-Are

Nesna

4

Fredriksen

Adrian

Steigen

4

Hamnes

Skjalg Erlend

Evenes

4

Nordlund

Willfred

Sortland

4

Andersen

Jim-Helge

Meløy

3

Bentzen

Nina Elisabeth

Lurøy

3

Eriksen

Sverre Christian

Hamarøy

3

Nilsen

Svein

Evenes

3

Nygård

Leif Arild

Sørfold

3

Schrøder

Asle

Steigen

3

Seljevoll

Roar

Vefsn

3

Bentzen

Bent-Joachim

Hadsel

2

Dahle

Marthe-Amalie

Sømna

2

Foshaug

Kristine

Narvik

2

Hansen

Oda Alise

Narvik

2

Hauge

Kjell Kristen Martin

Narvik

2

Jenssen

Nils

Dønna

2

Kroken

Trond

Flakstad

2

Møllersen

Svein

Bodø

2

Pedersen

Heidi

Træna

2

Persen

Eskil

Værøy

2

Soløy

Terje

Træna

2

Talseth

Peter-Arne

Alstahaug

2