Meny
2021 3.kandidat Nord-Trøndelag valgkrets Tomas Iver Hallem

Hallem på 1. plass

Sist endret: 15 09 2022

Nominasjonskomiteen innstiller Tomas Iver Hallem på 1. plass. Tomas Iver Hallem, Verdal er foreslått på førsteplass fra 30 av de 36 kommunelaga og Senterungdommens fylkeslag som har sendt inn forslag, Så er han foreslått på 2. plass fra 5 lag. Signalene fra laga er soleklare på hvem organisasjonen ønsker på 1. plass, derfor har komiteen allerede nå konkludert med at de innstiller Tomas Iver Hallem på 1. plass og at han er Trøndelag Senterparti sin fylkesordførerkandidat.

De fleste kommunelaga i Trøndelag Senterparti hadde valgmøter mandag 12. eller tirsdag 13. september. Der har de satt opp forslag til de 20 første plassene på fylkestingslista for 2023. Nominasjonskomiteen takker laga for innspillene.
Nominasjonskomiteen takker laga for innspillene. 
Komiteen vil bruke de nærmeste ukene til å arbeide videre med sitt forslag til Senterpartiets fylkestingsliste for 2023. Forslagene fra kommunelaga vil være retningsgivende for det videre arbeidet i komiteen.
Komiteen er veldig glade for at det er mange av kandidatene som signaliserer at de ønsker en plass høyt oppe på fylkestingslista og ønsker å gjøre en jobb for partiet og fylkeskommunen kommende valgperiode.
I løpet av oktober vil nominasjonskomiteen presentere sitt forslag til fylkestingsliste.
Nominasjonsmøtet avholdes lørdag 26. november 2022 på Steinkjer.
Vedlagt en oversikt over alle kandidatene som er foreslått fra kommunelaga i 2. runde.
Det har kommet inn forslag på 102 navn fra alle deler av fylket, noe som gir et godt grunnlag for å få til ei liste med gode kandidater fra alle deler av Trøndelag. 

Her er et utdrag av den rangerte lista over innkomne forslag:
Hele den rangerte lista finner du her. 

Navn 1.
pl
2.
pl
3.
pl
4.
pl
5.
pl
6.
pl
7.
pl
8.
pl
Tomas Iver Hallem, Verdal 30 5 1 1        
Kari Anita Furunes, Meråker 2 9 3 8 3 4 2  
Ole Herman Sveian, Malvik 2 2 8 1 7 1 5 2
Jorid O. Jagtøyen, Melhus 1             1
Trine Hasvang Vaag, Snåsa 1              
Kari Toftaker, Oppdal 1              
Guri Heggem, Røros   8 5 8 2 7 3 1
Hege Nordheim-Viken, Høylandet   7   1 2 3   1
Hallgeir Grøntvedt, Ørland   1 5 1 2 7 8 1
Kennet Tømmmermo Reitan, Røyrvik   1   1 1      
Ola T. Heggem, Rindal   1       1   1
Rasmus Skålholt, Orkland   1            
Lars Peder Hammerstad, Hitra   1            
Maren Grøthe, Melhus   1            
Nils Forren, Heim     4   7 1 1 2
Lars Myhr Sandlund, Steinkjer     3 3 3   3 3
Steinar Aspli, Nærøysund     3 2 1 1 5 3
Ida Stuberg, Inderøy     1 7 1 4 1 10
Kari Åker, Indre Fosen      1 1     1 1
Eline Stene, Selbu     1 1       2
Marte Halvorsen, Heim     1       2 1
Lillian Bergli, Lierne     1          
Lillian Hatling, Steinkjer       1   1    
Roy Hellan Hoøen, Ørland       1