Meny
Bli medlem

Nominasjonsmøtets beslutning

Sist endret: 16.03.2017 #Nordland
Det ble et langt Nominasjonsmøte til neste fylkesting. Møtet som ble holdt på Thon hotell Nordlys i Bodø varte i nesten 5 timer. Willfred Nordlund fra Sortland sto til slutt fram som suveren vinner av 1. plassen. Lista inneholder for øvrig overraskelser, men fremstår som bevis for at demokratiet fungerer.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                    

                                                                                                           

             

      

 

Nominasjonsmøtets valgresultat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Willfred Nordlund

Sortland

 

 

 

 

 

 

2

Siv Mossleth

Saltdal

 

 

 

 

 

 

3

Kolbjørn Eriksen

Grane

 

 

 

 

 

 

4

Eirill Teigstad

Bodø

Senterungdommen

 

 

 

 

 

5

Kurt Jenssen

Hadsel

 

 

 

 

 

 

6

Monika Sande

Beiarn

 

 

 

 

 

 

7

Svein Nilsen

Evenes

 

 

 

 

 

 

8

Sara Skulstad

Alstahaug

Senterungdommen

 

 

 

 

 

9

Lene Fjelldahl

Ballangen

 

 

 

 

 

 

10

Berit Hansen

 

 

 

 

 

 

11

Skjalg Hamnes

Evenes

Senterungdommen

 

 

 

 

 

12

Frank Johnsen

Vågan

 

 

 

 

 

 

13

Berit Hundåla

Vefsn

 

 

 

 

 

 

14

Trond Horn

Brønnøy

 

 

 

 

 

 

15

Hilde Furuseth Johansen

Gildeskål

 

 

 

 

 

 

16

Carl Isaksen

Lurøy

 

 

 

 

 

 

17

Asle Schrøder

Steigen

 

 

 

 

 

 

18

Liv-Julie Vågan

Sømna

 

 

 

 

 

 

19

Svein Møllersen

Bodø

 

 

 

 

 

 

20

Tone-Lise Seldorsen

Hadsel

Senterungdommen

 

 

 

 

 

21

Jim Andersen

Meløy

 

 

 

 

 

 

22

Karin Nilsen

Øksnes

 

 

 

 

 

 

23

Svein Eggesvik

Gildeskål

 

 

 

 

 

 

24

Janne Sommerseth

Lurøy

 

 

 

 

 

 

25

Ken-Richard Hansen

Vevelstad

 

 

 

 

 

 

26

Marianne Kilavik

Fauske

 

 

 

 

 

 

27

Anders Sæther

Tysfjord

 

 

 

 

 

 

28

Tone-May Nordstrand

Vestvågøy

 

 

 

 

 

 

29

Hugo Heimgård

Tjeldsund

 

 

 

 

 

 

30

Bente Melby Ness

Hamarøy

 

 

 

 

 

 

31

John Kildal

Meløy

 

 

 

 

 

 

32

Birgitte Rørvik Bruun

Evenes

 

 

 

 

 

 

33

Per Ivar Myrbekk

Rødøy

 

 

 

 

 

 

34

Bente Myklebust

Flakstad

 

 

 

 

 

 

35

Inge Ingvaldsen

Vefsn

Senterungdommen

 

 

 

 

 

36

Nina Bentzen

Lurøy

 

 

 

 

 

 

37

Ola Smeplass

Bodø

 

 

 

 

 

 

38

Anne Margrethe Solheim

Meløy

 

 

 

 

 

 

39

Kjetil Albertsen

Vågan

 

 

 

 

 

 

40

Mirjam Holta

Hattfjelldal

Senterungdommen

 

 

 

 

 

41

Kåre Edgar Miklegard

Tjeldsund

 

 

 

 

 

 

42

Margith Moen

Sømna

 

 

 

 

 

 

43

Norvald Ruderaas

Alstahaug

 

 

 

 

 

 

44

Kjersti S. Hansen

Hamarøy

 

 

 

 

 

 

45

Rune Trettbakk

Hemnes

 

 

 

 

 

 

46

Bente Berg

 

 

 

 

 

 

47

Edmund Dahle

Sømna

 

 

 

 

 

 

 48          Jon Tørset                            Bodø

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                   Bodø  21.11. 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                    

                                                      Nominasjonsmøtets valgresultat                                                      

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Willfred Nordlund

Sortland

 

 

 

 

 

 

2

Siv Mossleth

Saltdal

 

 

 

 

 

 

3

Kolbjørn Eriksen

Grane

 

 

 

 

 

 

4

Eirill Teigstad

Bodø

Senterungdommen

 

 

 

 

 

5

Kurt Jenssen

Hadsel

 

 

 

 

 

 

6

Monika Sande

Beiarn

 

 

 

 

 

 

7

Svein Nilsen

Evenes

 

 

 

 

 

 

8

Sara Skulstad

Alstahaug

Senterungdommen

 

 

 

 

 

9

Lene Fjelldahl

Ballangen

 

 

 

 

 

 

10

Berit Hansen

 

 

 

 

 

 

11

Skjalg Hamnes

Evenes

Senterungdommen

 

 

 

 

 

12

Frank Johnsen

Vågan

 

 

 

 

 

 

13

Berit Hundåla

Vefsn

 

 

 

 

 

 

14

Trond Horn

Brønnøy

 

 

 

 

 

 

15

Hilde Furuseth Johansen

Gildeskål

 

 

 

 

 

 

16

Carl Isaksen

Lurøy

 

 

 

 

 

 

17

Asle Schrøder

Steigen

 

 

 

 

 

 

18

Liv-Julie Vågan

Sømna

 

 

 

 

 

 

19

Svein Møllersen

Bodø

 

 

 

 

 

 

20

Tone-Lise Seldorsen

Hadsel

Senterungdommen

 

 

 

 

 

21

Jim Andersen

Meløy

 

 

 

 

 

 

22

Karin Nilsen

Øksnes

 

 

 

 

 

 

23

Svein Eggesvik

Gildeskål

 

 

 

 

 

 

24

Janne Sommerseth

Lurøy

 

 

 

 

 

 

25

Ken-Richard Hansen

Vevelstad

 

 

 

 

 

 

26

Marianne Kilavik

Fauske

 

 

 

 

 

 

27

Anders Sæther

Tysfjord

 

 

 

 

 

 

28

Tone-May Nordstrand

Vestvågøy

 

 

 

 

 

 

29

Hugo Heimgård

Tjeldsund

 

 

 

 

 

 

30

Bente Melby Ness

Hamarøy

 

 

 

 

 

 

31

John Kildal

Meløy

 

 

 

 

 

 

32

Birgitte Rørvik Bruun

Evenes

 

 

 

 

 

 

33

Per Ivar Myrbekk

Rødøy

 

 

 

 

 

 

34

Bente Myklebust

Flakstad

 

 

 

 

 

 

35

Inge Ingvaldsen

Vefsn

Senterungdommen

 

 

 

 

 

36

Nina Bentzen

Lurøy

 

 

 

 

 

 

37

Ola Smeplass

Bodø

 

 

 

 

 

 

38

Anne Margrethe Solheim

Meløy

 

 

 

 

 

 

39

Kjetil Albertsen

Vågan

 

 

 

 

 

 

40

Mirjam Holta

Hattfjelldal

Senterungdommen

 

 

 

 

 

41

Kåre Edgar Miklegard

Tjeldsund

 

 

 

 

 

 

42

Margith Moen

Sømna

 

 

 

 

 

 

43

Norvald Ruderaas

Alstahaug

 

 

 

 

 

 

44

Kjersti S. Hansen

Hamarøy

 

 

 

 

 

 

45

Rune Trettbakk

Hemnes

 

 

 

 

 

 

46

Bente Berg

 

 

 

 

 

 

47

Edmund Dahle

Sømna

 

 

 

 

 

 

     48       Jon Tørset                                Bodø